5 Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020


Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Msza Święta o godz. 8.00 będzie w kościele.

W naszym kościele sprawujemy nabożeństwa pasyjne:

– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30,

– Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

– Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. z kazaniem pasyjnym, o  godz. 12.00.

Prosimy o zachowywanie wytycznych episkopatu i rządu dotyczących ogłoszonego stanu epidemii.

Ograniczenie możliwości udziału w nabożeństwach nie oznacza zamkniętych drzwi świątyni. Nasz kościół, którego Patronką jest MARYJA WNIEBOWZIĘTA otwarty jest przez cały dzień – JEST TO, na ten obecny czas, NASZE “MIASTO UCIECZKI”. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną, jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do gorliwej modlitwy o zachowanie nas od epidemii. Wyrazem naszej wiary i troski o innych niech będzie codzienny różaniec odmawiany
w rodzinie o godz. 20.30. Znakiem naszej jedności w tej modlitwie niech będzie wystawiony do okna w naszych domach obraz Matki Bożej i zapalona świeca – gromnica.

Wszystkich uczestniczących we Mszy Świętej w domach poprzez media, prosimy ubrać się odświętnie i podczas celebracji przyjmować postawy i gesty, tak jakbyśmy byli w kościele.

Nie chcemy pozostawiać wiernych bez wody święconej, dlatego przy wyjściu z kościoła znajduje się w butelkach oryginalnie zamkniętych woda egzorcyzmowana i poświęcona. Prosimy zabierać ją do domu i czynić nią znak krzyża świętego oraz kropić nią pomieszczenia i obejście. Prosimy zapoznać się przez internet: co to są sakramentalia.

W kościele na bocznym ołtarzu oraz w Delikatesach Centrum w Brodach znajdują się cukrowe baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na dzieła Caritas archidiecezji krakowskiej.

Ponieważ nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi przedświątecznej, dlatego prosimy wszystkich parafian o korzystanie z tego sakramentu już w tych dniach. W tym tygodniu spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą od godz. 17.30. W przypadku kolejki zachowujemy odległość ok. dwu metrów od spowiadającego się i stojącego za nami.

Pozostajemy do dyspozycji chorych i samotnych, jednak z posługą sakramentalną wyjeżdżamy tylko na wyraźną zgodę chorych lub rodziny. Nie będzie odwiedzin wszystkich chorych w Pierwszy Piątek Miesiąca.

Do spowiedzi można umawiać się także telefonicznie. Nr telefonu do brodzkiego klasztoru 876 65 88.

Panu Krzysztofowi Dostalowi z Kalwarii Zebrzydowskiej bardzo dziękujemy za zrobienie specjalnych przenośnych konfesjonałów z pleksi i drewna oraz ofiarowanie mocnych środków dezynfekujących.

Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie” w naszej parafii. Nie obawiajmy się przekazywania obrazu, który, jeśli ktoś chce może przemywać środkiem dezynfekującym. Jest dla naszej parafii wielką łaską, że od 9. lutego, czyli przed pojawieniem się epidemii, Pan Jezus idzie pośród nas i pokazuje na KOGO, tak naprawdę, powinniśmy liczyć i do KOGO się uciekać. Prosimy, aby kto może, przed przyjęciem obrazu przystąpił do spowiedzi świętej, a w dniu przyjęcia obrazu uczestniczył we Mszy Świętej i przyjął Komunię Świętą.

Od dzisiaj Msze Święte wieczorne w niedziele sprawujemy o godz. 18.00, a w ciągu tygodnia o godzinie 18.00 i 18.30. Pierwszeństwo uczestniczenia mają te osoby, które zamówiły intencję Mszy Świętej.  Wiernych, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej, mogą to uczynić także po zakończeniu każdej Mszy Świętej, na której nie może być więcej niż 5 osób. Zachowując liczbę i bezpieczną odległość, można wchodzić do kościoła po wyjściu osób przybyłych wcześniej.

Na stronie internetowej naszej parafii i brodzkiego klasztoru brody.bernardyni.pl w zakładce AKTUALNOŚCI udostępniona jest dla innych kapłanów formuła egzorcyzmowania i poświęcenia wody, soli i oleju.

Bardzo dziękujemy wiernym za składane w kancelarii czy na konto ofiary na utrzymanie świątyni i naszego brodzkiego klasztoru.

Nr konta parafii i brodzkiego klasztoru  81 1020 1433 0000 1202 0038 2705

Kolejny raz od godz. 15.00 przejdziemy z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie drogami naszej parafii i tak:

– w poniedziałek 30 marca: od Solcy główną drogą do Delikatesów Centrum i dalej przez przysiółek Betlejem do naszego kościoła,

– we wtorek 31 marca: Biała Droga i ul. Brodzka,

– w środę 1 kwietnia: Leśnica – od Pani Róg, w stronę Lanckorony i drogą Koło Dębu,

– w czwartek 2 kwietnia: Droga ku Wniebowstąpieniu i powrót Drogą ku Wniebowzięciu.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim, którzy troszczą się o chorych, a także tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask.