6 Niedziela Wielkanocna – 05 maja 2024

6 Niedziela Wielkanocna – 05 maja 2024


 1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Mszy Św. o godz. 10.00 przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej 29. dzieci. Życzymy tym dzieciom i ich rodzicom, aby przez całe życie czciły Pana Jezusa i kochały Go ponad wszystko, jak najczęściej przyjmując Go w Eucharystii. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za posprzątanie kościoła i terenów przykościelnych, za piękne dekoracje i pieniężny dar ołtarza przeznaczony na potrzeby naszego kościoła. Ojcu Tomaszowi, wikariuszowi i katechecie, dziękuję za całoroczny trud przygotowywania dzieci do sakramentu pokuty i sakramentu Eucharystii oraz rodzicom za zainteresowanie wychowywaniem dzieci w duchu katolickim. Dziękujemy też pewnej rodzinie za ufundowanie kwiatów doniczkowych wokół naszego kościoła i za wszelką życzliwość. Niech Pan Wam błogosławi!
 2. Msza Święta dla dzieci i rodzin obchodzących Rocznicę Komunii Świętej będzie
  maja o godz. 12.00 w Kościele Wniebowstąpienia z racji odpustu. Prosimy, by dziewczynki przyniosły kwiaty do sypania na procesji. Zapraszamy !
 3. Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30, czyli przed Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziś Strażacy z OSP w Brodach kwestują po każdej Mszy Św., wspomóżmy ich w służbie dla naszej miejscowości.
 5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy :

– w poniedziałek święto świętych Filipa i Jakuba, apostołów;

– w środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

 1. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. W tym momencie jest już zapisanych 33 osób, nie zdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy!
 2. Odwiedziny chorych z Komunią Św. i sakramentem pokuty w piątek 10 maja – o. Wiktoryn od godz. 8.30 , natomiast o. Tomasz od godz. 13.00.
 3. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego dziś m.in. o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, dostępnym dwumiesięcznik “Trwajcie w Miłości”, dostępny jest również nowy numer “Staś” dla dzieci.  Zachęcamy do czytania!
 4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wszystkim maturzystą, którzy w najbliższym czasie będą pisać egzaminy, światła i darów Ducha Św. Pod Twoją Obronę…