5 Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024

5 Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024


1. Od środy rozpoczynamy piękny miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są celebrowane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich kochających Matkę Bożą. Niech chwała Maryi brzmi w naszym codziennym życiu i w śpiewie Litanii Loretańskiej.
2. Dnia 2. maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Udekorujmy nasze domy tym wymownym i głębokim Symbolem naszej Ojczyzny. Chcemy być szanowani – szanujmy swoje narodowe symbole.
3. W liturgii tego tygodnia przeżywamy :
  • w poniedziałek święto Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek  3. maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w tym dniu będą celebrowane jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  • sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika patrona Strażaków;
4. W przyszłą niedzielę 5. maja w naszym kościele o godz. 10.00 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby miejsce na tej Mszy Świętej pozostawić dla rodzin i gości dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte celebrowane w innych godzinach.
5. Spowiedź dzieci i rodzin przed Pierwszą Komunią odbędzie się w sobotę 4. maja o godz. 9.00.
6. Msza Święta dla dzieci i rodzin obchodzących Rocznicę Komunii Świętej będzie 12 maja o godz. 12.00 w Kościele Wniebowstąpienia z racji odpustu. Prosimy, by dziewczynki przyniosły kwiaty do sypania na procesji. Zapraszamy !
7. Przypominamy wszystkim wiernym, że przykazania kościelne zobowiązują nas do przyjęcia sakramentalnej Komunii Świętej w okresie wielkanocnym oraz do tego, aby przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi świętej.
8. Prosimy, by osoby które jadą na pielgrzymkę 18 maja do Dukli, aby dokonały wpłaty za wyjazd i podały swój numer PESEL do końca kwietnia. Wyjazd 18 maja o godz. 6.00 rano z przed Kościoła.
9. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Prosi o informację ile osób jest chętnych na wyjazd. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń, jak również na stronie internetowej i Facebooku parafialnym. W tym momencie jest już zapisanych ponad 30 osób, nie zdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy!
10. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na wspólną modlitwę różańcową. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
11. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Odwiedziny chorych nie odbędą się w najbliższy piątek 3 maja z racji tego, że w wypada Uroczystość NMP Królowej Polski, lecz w piątek 10 maja – o. Wiktoryn od godz. 9.00 , natomiast o. Tomasz od godz. 13.00. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
12. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego – dziś m.in. rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o św. Janie Pawle II. Od dziś również dostępny jest dwumiesięcznik “Trwajcie w Miłości” oraz nowy numer “Staś” dla dzieci.  Zachęcamy do czytania!
13. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej. Wszystkim maturzystom, którzy w najbliższym czasie będą pisać egzaminy, światła i darów Ducha Św.