4 Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024

4 Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024


 1. Dzisiejsza niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się o powołania także z naszej parafii oraz o odwagę dla młodych ludzi, aby pozytywnie odpowiedzieli Jezusowi doświadczając Jego zaproszenia do pójścia za Nim i służenia w Jego Kościele.
 2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy także:

– we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika Patrona Polski;

– w środę wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen;

–  w czwartek św. Marka Ewangelisty;

 1. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową szlakiem życia św. Jana
  z Dukli. Wyjazd odbędzie się 18 Maja (sobota) 2024r. Zapisy i szczegóły wyjazdu są dostępne
  w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki to 118zł od osoby. Prosimy, by osoby które jadą dokonały wpłaty za wyjazd i podały swój numer PESEL do końca kwietnia. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc.  Zapraszamy!
 2. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej -9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Prosi
  o informację ile osób jest chętnych na wyjazd. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. W tym momencie jest już zapisanych 30 osób, nie zdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy !
 3. W najbliższy piątek 26 kwietnia o godz. 19.00, zapraszamy na Mszę o uzdrowienie na duszy i ciele.
 4. Wszystkich ludzi młodych, poszukujących drogi swojego życia zapraszamy do naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej. Przyjmujemy kandydatów na ojców i braci zakonnych, którzy, na wzór św. Franciszka z Asyżu, pragną realizować drogę swojego życia. Więcej informacji można uzyskać w kancelarii parafialnej.
 5. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego dziś m. in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument, a także jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów. Od 18 kwietnia dostępne kolejne wydanie specjalne Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła – Temat : Miriam z Nazaretu. Warto poszerzać swoją wiedzę i horyzonty.  Zachęcamy do czytania!
 6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, a także ojcu Wojciechowi, który dziś świętuje swoje imieniny zakonne życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.