3 Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024

3 Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024


  1. W dzisiejszą Niedzielę Biblijną przeżywamy Narodowe Czytanie Pisma Świętego i rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny. Przy wyjściu z kościoła w koszyczku są karteczki z tzw. siglami. Są to skróty nazw ksiąg Pisma Świętego z numerami rozdziałów i wersetów. Prosimy o zabranie ich do domu i przeczytanie wylosowanego fragmentu Pisma Świętego. Tak bardzo potrzeba nam, katolikom i Polakom, pogłębionej formacji osobistej oraz wychowywania nowych pokoleń poprzez znajomość i rozważanie Słowa Bożego.
  2. Dziś przeżywamy w naszej ojczyźnie Święto Chrztu Polski, polecajmy Bogu nasz kraj, naszych rodaków a także rządzących. Dziś również Konferencja Episkopatu Polski, prosi by po każdej Mszy Św. modlić się o dzieci nienarodzone, ale przede wszystkim o ich ochronę i godność do życia oraz rozwoju.
  3. Dziś druga niedziela miesiąca, taca inwestycyjna będzie przeznaczona na remonty wokół kościoła i rezydencji. Za wszelkie przejawy życzliwości, serca wielkie Bóg zapłać !
  4. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową szlakiem życia św. Jana z Dukli. Wyjazd odbędzie się 18 Maja (sobota) 2024r. Zapisy i szczegóły wyjazdu są dostępne w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki to 118zł od osoby. Prosimy, by osoby które jadą dokonały wpłaty za wyjazd do końca kwietnia.  Zapraszamy !
  5. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin byłyby od 01.-08.07.2025r. Prosi o informację ile osób jest chętnych na wyjazd. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. Zachęcamy do udziału !
  6. Za tydzień w niedziele o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji o. Wojciecha, naszego spowiednika i kaznodziei z racji Jego imienin.
  7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gość Niedzielnego dziś m. in.
    Jak czytać biblię i nie zniechęcić się ?, a także tysiąc lat po Chrzcie Polski. Zachęcamy do czytania!
  8. Wszystkim parafianom i sympatykom naszego kościoła, życzymy Bożego tygodnia oraz wspaniałych ludzi na drogach codziennych zajęć. Zawierzy się pod opiekę Matki Bożej, Pod Twoją Obronę…