Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024


  1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy by pozostać na krótką modlitwę.
  2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dlatego przed każdą Mszą Świętą modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Centralne uroczystości ku czci Bożego Miłosierdzia trwają w Krakowie – Łagiewnikach. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum, można na terenie Polski przez cały rok zyskiwać odpust zupełny. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiaj w Barwałdzie Górnym jest odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.30.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  4. Dziś rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o bezinteresownych uczynkach miłosierdzia i modlitwie za innych.
  5. W poniedziałek, w liturgii Kościoła obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a w niej Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Świętej o 18.00 będzie można włączyć się w duchową adopcję dziecka poczętego, do której zachęcamy zwłaszcza młodzież bierzmowaną, narzeczonych, małżeństwa borykające się z trudnościami w poczęciu dziecka oraz każdego, kto chciałby przez 9 miesięcy, krótką, codzienną modlitwą opiekować się nienarodzonym dzieckiem. Prosimy zabrać kartki z bocznego ołtarza, które jutro
   (poniedziałek) złożymy po Komunii Świętej.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna rozpoczynająca w Kościele Tydzień Biblijny.
  7. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową szlakiem życia św. Jana
   z Dukli. Wyjazd odbędzie się 18 Maja (sobota) 2024r. Zapisy i szczegóły wyjazdu są dostępne w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki to 118zł od osoby. Zapraszamy !
  8. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin byłyby od 01.-08.07.2025r. Prosi o informację ile osób jest chętnych na wyjazd. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. Zachęcamy do udziału !
  9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gość Niedzielnego dziś m. in. o mało znanych faktach dotyczących powstawania “Dzienniczka” siostry Faustyny oraz
   o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Zachęcamy do czytania!
  10. Wszystkim parafianom i sympatykom naszego kościoła, życzymy Bożego tygodnia oraz wspaniałych ludzi na drogach codziennych zajęć. Zawierzy się pod opiekę Matki Bożej, Pod Twoją Obronę…