NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31 marca 2024


 1. Z głęboką wiarą powtarzamy dzisiaj: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech paschalna radość sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana każdego dnia. Zanieśmy tę radość w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Nie lękajmy się, gdy losy życia układają się na znak krzyża. Ufajmy Jezusowi. On z krzyża wyprowadził zwycięstwo. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was obficie potrzebnymi łaskami, które będziemy zdolni przyjmować z wdzięcznością.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze Święte będą celebrowane w następującym porządku o godz. 8, 10 i 12. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Ofiary zbierane jutro podczas Mszy Świętych są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się przez codzienną nowennę odmawianą o godz. 17.30 przed Mszą Świętą wieczorną.
 4. Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 15 minut przed każdą Mszą Świętą, modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia.
 5. Serdecznie dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie i Sympatycy, za Wasze duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych poprzez udział w nabożeństwach pasyjnych oraz przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Dziękujemy za Waszą obecność na obchodach Triduum Paschalnego i na całodobowej adoracji Pana Jezusa przy Grobie Pańskim.
 6. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy wobec osób, które poprzez swoje zaangażowanie przyczyniły się do przygotowania i przebiegu uroczystości. Dziękujemy:

– osobom, które brały czynny udział w liturgii i podjęły dyżury podczas adoracji Najświętszego Sakramentu,

– Panu organiście Tomaszowi, który przygotowała scholę młodzieży i dorosłych;

– osobom, które włączyły się w przygotowanie i udział w procesji rezurekcyjnej,

– Różom Żywego Różańcowym z naszej parafii za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i kościoła oraz przed kościołem;

– Paniom i Bratu Klawerowi za sprzątanie świątyni,

– Bratu Klawerowi za codzienne, drobiazgowe przygotowywanie świątyni do uroczystości Triduum Paschalnego,

– Ojcu Wiktorynowi ,Ojcu Tomaszowi i Ojcu Wojciechowi za spowiadanie i celebrowanie liturgii,

– Liturgicznej Służbie Ołtarza (lektorom i ministrantom) za przygotowaną liturgię, służbę i dyżury podczas adoracji,

– Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej za dyżury podczas adoracji,

– strażakom OSP Brody za wartę przy Grobie Pańskim,

– Panu Józefowi Lipieniowi za przygotowanie ogniska,

– pewnym rodzinom za ofiarowane świąteczne potrawy i ciasta,

– wszystkim, którzy swoją modlitwą wspomagali w tych dniach naszą wspólnotę parafialną i klasztorną.

 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gość Niedzielnego dziś obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, ale także szereg reportaży i wywiadów o różnej tematyce . Zachęcamy do czytania!
 2. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową szlakiem życia św. Jana
  z Dukli. Wyjazd odbędzie się 18 Maja (sobota) 2024r. Zapisy i szczegóły wyjazdu są dostępne w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki to 118zł od osoby. Zapraszamy !
 3. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin byłyby od 01.-08.07.2025r. Prosi o informację ile osób jest chętnych na wyjazd. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. Zachęcamy do udziału !
 4. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od godz. 18.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie.. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.