Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024


 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji celebrowana będzie odpustowa Msza Święta w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 12.00, po której tradycyjnie wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła Wniebowzięcia Matki Bożej. Uroczystościom przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi o. Samuel Węgrzyn, wikary kalwaryjskiego Sanktuarium. W modlitwach tradycyjnie towarzyszyć nam będzie Kalwaryjska Orkiestra Dęta. Z racji uroczystości odpustowych nie będzie dzisiaj Mszy Świętej w naszym kościele o godz. 12.00.
 2. W poniedziałek 13. maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 17.00 Nieszpory i Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramencie. Nabożeństwo zakończymy procesją do groty. Tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie prowadzić będzie o. Wiktoryn Krysa.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30, czyli przed Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy.
 4. W liturgii tego tygodnia przeżywamy :

– we wtorek święto Macieja, apostoła;

– w środę wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;

– w czwartek św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika;

– w piątek wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika;

– w sobotę wspomnienie św. Feliksa z Cantalicel;

  1. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. W tym momencie jest już zapisanych 34 osób, nie zdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy!
  2. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego w nim dziś artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie. Zachęcamy do czytania!
  3. Pragniemy poinformować, iż  wyjazd pielgrzymki do Dukli autokarem odbędzie się 18 maja o godzinie 5.30 z przed kościoła. Prosimy, przekazać tą informację zainteresowanym.
  4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej. Pod Twoją Obronę…