4 Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020


Trwa wyjątkowy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

– Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

– Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. z kazaniem pasyjnym, o  godz. 12.00.

Prosimy o zachowywanie wytycznych episkopatu i rządu dotyczących ogłoszonego stanu epidemii.

Ograniczenie możliwości udziału w nabożeństwach nie oznacza zamkniętych drzwi świątyni. Nasz kościół, którego Patronką jest MARYJA WNIEBOWZIĘTA otwarty jest przez cały dzień – JEST TO, na ten obecny czas, NASZE “MIASTO UCIECZKI”. Przypominamy, że codziennie w naszym kościele, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną, jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do gorliwej modlitwy o zachowanie nas od epidemii. Wyrazem naszej wiary i troski o innych niech będzie codzienny różaniec odmawiany w rodzinie o godz. 20.30. Znakiem naszej jedności w tej modlitwie niech będzie wystawiony do okna w naszych domach obraz Matki Bożej i zapalona świeca – gromnica.

Wszystkich uczestniczących we Mszy Świętej w domach poprzez media, prosimy ubrać się odświętnie i podczas celebracji przyjmować postawy i gesty, tak jakbyśmy byli w kościele.

W środę 25 marca, w liturgii Kościoła obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – z Maryją będziemy modlić się o dar poszanowania życia ludzkiego.  Podczas Mszy św. o 17.00 będzie można włączyć się w duchową adopcję dziecka poczętego, do której zachęcamy zwłaszcza narzeczonych, małżeństwa borykające się z trudnością w poczęciu dziecka oraz każdego, kto chciałby przez 9 miesięcy krótką, codzienną modlitwą opiekować się nienarodzonym dzieckiem. Prosimy zabrać kartki z bocznego ołtarza, które w środę złożymy na ołtarzu z darem naszej modlitwy.

Nie chcemy pozostawiać wiernych bez wody święconej, dlatego przy wyjściu z kościoła znajduje się w butelkach oryginalnie zamkniętych woda egzorcyzmowana i poświęcona. Prosimy zabierać ją do domu i czynić nią znak krzyża świętego oraz kropić nią pomieszczenia i obejście. Prosimy zapoznać się przez internet: co to są sakramentalia.

Na bocznym ołtarzu znajdują się cukrowe baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na dzieła Caritas archidiecezji krakowskiej.

Ponieważ nie będzie możliwości zorganizowania spowiedzi przedświątecznej, dlatego prosimy wszystkich parafian o korzystanie z tego sakramentu już w tych dniach. W tym tygodniu spowiadamy codziennie przed Mszą Świętą od godz. 16.30. W przypadku kolejki zachowujemy odległość ok. dwu metrów od spowiadającego się i stojącego za nami. Zachowując zasady podawane w mediach dbajmy też o zdrowie spowiednika.

Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie”w naszej parafii. Prosimy, aby przed przyjęciem obrazu przystąpić do spowiedzi świętej, a dniu przyjęcia obrazu uczestniczyć we Mszy Świętej i przyjąć Komunię Świętą.

Za tydzień z soboty na niedzielę zmiana czasu na “letni”. Msze Święte wieczorne, od przyszłej niedzieli, sprawować będziemy o godzinie 18.00.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim, którzy troszczą się o chorych, a także tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia i czasu Wielkiego Postu.