3 Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020


W związku z decyzją o wprowadzeniu w naszej Ojczyźnie stanu zagrożenia epidemicznego, prosimy o dostosowanie się do wszystkich zaleceń władz państwowych oraz dekretu Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego z dnia 14 marca 2020. Apelujemy o pozostanie w domach i modlitwę w gronie rodzinnym oraz zachowanie świątecznego charakteru dnia. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.

Bardzo prosimy, aby w związku z zaistniałym niebezpieczeństwem epidemii, codziennie o godz. 20.00 modlić się w gronie rodziny czy we wspólnotach różańcem i litanią loretańską, a ciągu dnia koronką do Bożego Miłosierdzia. Podejmujmy w tej intencji również post.

 

Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. z kazaniem pasyjnym
o  godz. 12.00.

W czwartek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W związku z zarządzeniami państwowymi rekolekcje parafialne
w terminie zapowiadanym nie odbędą się i zawieszamy także wyjazd do Myślenic na misterium Męki Pańskiej, które zostało odwołane.

Wraz z biurem podróży Avanti Travel organizujemy 3-dniową pielgrzymkę na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego
w dniach 5 – 7 czerwca b.r. Program pielgrzymki jest religijno – patriotyczny związany z osobą Prymasa Tysiąclecia. Szczegóły programu znajdują się na naszej stronie internetowej oraz w gablocie. Koszt 700 zł. Wpisowe 300 zł.

Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie” w naszej parafii. Prosimy, aby przed przyjęciem obrazu przystąpić do spowiedzi świętej, a dniu przyjęcia obrazu uczestniczyć we Mszy Świętej i przyjąć Komunię Świętą.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia i czasu Wielkiego Postu.