2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020


Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia, dlatego przed każdą Mszą Świętą modlimy się koronką wypraszając Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Ten piękny akt strzelisty “Jezu, ufam Tobie” niech stanie się naszą codzienną modlitwą. Dziękujemy Panu Jezusowi, że od 9 lutego b.r. nawiedza naszą parafię w łagiewnickim wizerunku, błogosławiąc nasze rodziny.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

– w czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski

– w sobotę święto św. Marka, Ewangelisty.

 

Spowiadamy codziennie o godz. 17.30 przed Mszą Świętą wieczorną.

Wiernych, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej informujemy, że mogą to uczynić po zakończeniu każdej Mszy Świętej, uczestnicząc także przez internet.

Dziękujemy wszystkim, którzy dzięki transmisji internetowej z naszego kościoła, modlą się razem z nami. Zapewniamy o naszej modlitwie, pamiętając także chorych i wszystkich, którzy śpieszą im z pomocą. Jesteśmy dostępni na serwisie internetowym YouTube na kanale Klasztor OO. Bernardynów Brody.

Od 20 kwietnia b.r. będą obowiązywać w Polsce nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące udziału wiernych w nabożeństwach religijnych, według których na 15 m2 w świątyni może przebywać jedna osoba. Informujemy, że wg wymienionych zasad w naszym kościele może przebywać jednocześnie około 20 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia masek ochronnych i zachowania odpowiednich odległości między wiernymi. Po wprowadzonych zmianach Msze Święte w dni powszednie celebrujemy tylko o godz. 18.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy się z nami modlą i wspierają nas materialnie dokonując wpłat na konto bankowe i poprzez ofiary składane do skarbony na utrzymanie świątyni i naszego brodzkiego klasztoru.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim, którzy troszczą się o chorych, a także tutaj obecnym, modlącym się z nami przez Internet i Waszym rodzinom życzymy mocnej wiary i zaufania Jezusowi we wszystkich sprawach.