3 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – 26.04.2020


Przeżywamy dzisiaj w Polsce Niedzielę Biblijną i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, rozpoczynając 12. Tydzień Biblijny. Po Mszy Świętej z przygotowanego koszyczka – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Mateusza i Księgi Syracha. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinnie Pismo święte i każdy, w najgłębszym skupieniu i powadze, niech odczyta i rozważy otrzymany dzisiaj tekst. Koszyczek z kartkami będzie wystawiony przez cały tydzień.

W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będą codziennie o godz. 17.30, czyli przed Mszą Świętą. Bardzo prosimy, aby w domach wspólnie z dziećmi, także przygotowującymi się do I Komunii Świętej, śpiewać lub czytać Litanię Loretańską. Kochajmy i szanujmy Matkę Bożą. Zwycięstwo przyjdzie przez Jej Niepokalane Serce.

W tym roku 3 maja przypada w niedzielę, z tej racji Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski obchodzić będziemy dzień wcześniej tj. w sobotę. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane ja w niedziele (8.00, 10.00, 12.00 i 18.00). 

Drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Udekorujmy nasze domy tym wymownym i głębokim Symbolem naszej Ojczyzny.

Chorych, którzy chcą, aby przyjść do nich z Komunią Świętą w piątek 1. maja, prosimy zgłaszać po Mszach Świętych albo telefonicznie.

W przyszłym tygodniu nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Prosimy, aby członkowie Róż Różańcowych kontynuowali rozważanie tajemnicy, którą otrzymali wcześniej.

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 18.00 i dłuższa adoracja w ciszy. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

Przyjmujmy sakramenty święte: spowiedź i Komunię, ponieważ one uczą nas miłości i zaufania Bogu, a także pomagają nam z nadzieją patrzeć na całą rzeczywistość, w której żyjemy. Zachęcamy wiernych, aby mimo udzielonej dyspensy, korzystali z możliwości, jakie dają nowe przepisy i uczestniczyli w Eucharystii, zarówno w niedziele, jak i dni powszednie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas materialnie dokonując wpłat na konto bankowe i ofiary składane do skarbony.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim, którzy troszczą się o chorych, a także tutaj obecnym, modlącym się z nami przez Internet i Waszym rodzinom życzymy mocnej wiary i zaufania Jezusowi we wszystkich sprawach.