Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020


Z głęboką wiarą powtarzamy dzisiaj: Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Niech paschalna radość sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana każdego dnia. Zanieśmy tę radość w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do serca człowieka, z którym żyjemy, i którego spotykamy. Nie lękajmy się, gdy losy życia układają się na znak krzyża. Ufajmy Jezusowi. On z krzyża wyprowadził zwycięstwo.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się przez codzienną nowennę odmawianą o godz. 17.30 przed Mszą Świętą wieczorną.

Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 15 minut przed każdą Mszą Świętą, modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wiernych, którzy pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej informujemy, że mogą to uczynić także po zakończeniu każdej Mszy Świętej.

Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy wobec Sympatyków naszego kościoła, dzięki którym możemy przeprowadzać transmisję uroczystości z naszej świątyni za pomocą internetu. Dziękujemy wszystkim, którzy – dzięki transmisji internetowej – razem z nami zechcieli przeżywać uroczystości Triduum. Jesteśmy dostępni na serwisie internetowym YouTube na kanale Klasztor OO. Bernardynów Brody.

Dziękujemy także:

– Osobom, które brały czynny udział w liturgii i adoracji przy Grobie Pańskim

– Bratu Klawerowi i Pani Izie za przygotowanie Grobu Pańskiego

– Za ofiarowane kwiaty i złożone datki na dekoracje kwiatowe

– Naszemu organiście Tomkowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza

– Współbraciom z WSD i z naszego brodzkiego klasztoru.

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 W tym uroczystym dniu dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas materialnie dokonując wpłat na konto bankowe lub w kancelarii parafialnej na utrzymanie świątyni i naszego brodzkiego klasztoru. Dziękujemy za okazywaną nam serdeczność i dobroć.