3 Niedziela Adwentu – 15.12.2019


 1. Rozpoczynamy dzisiaj kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, a od poniedziałku Nowennę do Dzieciątka Jezus.

 

 1. “Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP” śpiewamy w niedziele adwentowe o godz. 7.40.

 

 1. W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 są „Roraty”, na które serdecznie zapraszamy.

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 dzieciom klas trzecich będą poświęcone i rozdane książeczki pierwszokomunijne.

 

 1. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą zwaną “Pasterką”. Tak wielu ludzi dobrej woli pomaga nam w przygotowaniu się do tych pięknych, rodzinnych Świąt. Bardzo Wam dziękujemy za zaangażowanie we wszelkie dobre dzieła w naszym kościele i brodzkim klasztorze.

 

 1. W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna. Złożone ofiary w kwocie 2.748 zł zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów własnych wewnętrznej iluminacji kościoła. Serdeczne “Bóg zapłać”.

 

 1. Informujemy, że Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 27. grudnia. Plan kolędy będzie podany w przyszłą niedzielę.

 

 1. Prosimy nie odkładać spowiedzi “na ostatnią chwilę”. Zostawmy miejsce w czasie tym Polakom, którzy na kilka godzin przed Wigilią wracają z zagranicy i będą chcieć się wyspowiadać. Przez cały tydzień, będzie można przystąpić do spowiedzi od godz. 16.30.

 

 1. Na bocznym ołtarzu znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

 1. Ośrodek Zdrowia w Lanckoronie zaprasza na bezpłatne badanie wzroku w dniu 16. grudnia od godz. 12.00 do godz. 13.00. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

 

 1. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj także do nabycia “Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Na czas przedświątecznych przygotowań życzymy dużo cierpliwości, życzliwości oraz ofiarnej miłości, abyśmy chcieli i umieli wzajemnie sobie pomagać, i w ten sposób odkrywać duchowe bogactwo Świąt. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.