Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.


Z głęboką wiarą powtarzamy dzisiaj: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech paschalna radość sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana każdego dnia. Zanieśmy tę radość w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Nie lękajmy się, gdy losy życia układają się na znak krzyża. Ufajmy Jezusowi. On z krzyża wyprowadził zwycięstwo. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was obficie potrzebnymi łaskami, które będziemy zdolni przyjmować z wdzięcznością.

 

Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze Święte będą celebrowane w porządku niedzielnym. Ofiary zbierane jutro podczas Mszy Świętych są przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się przez codzienną nowennę odmawianą o godz. 17.30 przed Mszą Świętą wieczorną.

 

Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 15 minut przed każdą Mszą Świętą, modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Serdecznie dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie i Sympatycy, za Wasze duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych poprzez udział w nabożeństwach pasyjnych oraz przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Dziękujemy za Waszą obecność na obchodach Triduum Paschalnego i na adoracji przy Grobie Pańskim.

 

Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy wobec osób, które poprzez swoje zaangażowanie przyczyniły się do przygotowania i przebiegu uroczystości. Dziękujemy:

– osobom, które brały czynny udział w liturgii i podjęły dyżury podczas adoracji Najświętszego Sakramentu,

– osobom, które włączyły się w przygotowanie procesji rezurekcyjnej,

– Różom Żywego Różańca oraz pewnej rodzinie z naszej parafii za ufundowanie kwiatów do Grobu Pańskiego i kościoła,

– Pani florystyce i jej rodzinie za przygotowanie Grobu Pańskiego,

– pewnej rodzinie z naszej parafii za ufundowanie paschału,

– Paniom i bratu Klawerowi za sprzątanie świątyni,

– bratu Klawerowi za codzienne, drobiazgowe przygotowywanie świątyni do uroczystości Triduum Paschalnego,

– ojcu Tomaszowi i ojcu Wojciechowi za spowiedź i celebrowanie liturgii,

– Liturgicznej Służbie Ołtarza (lektorom i ministrantom) za pięknie przygotowaną liturgię Wielkiego Tygodnia i dyżury podczas adoracji,

– Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej za dyżury podczas adoracji,

– strażakom OSP Brody za wartę przy Grobie Pańskim,

– naszemu Panu organiście Tomkowi,

– pewnym rodzinom za ofiarowane świąteczne potrawy i ciasta,

– wszystkim, którzy swoją modlitwą wspomagali w tych dniach naszą wspólnotę parafialną i klasztorną.

 

Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą głębiej poznawać i rozważać Słowo Boże.

 

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Przeżywamy w tym roku jubileusz 30-lecia naszej brodzkiej parafii, erygowanej przez kardynała Franciszka Macharskiego. Przygotowujemy się duchowo do Misji Parafialnych. Od października ubiegłego roku modlimy się codziennie podczas Mszy Świętych o duchową odnowę naszej parafii. Misje będą głoszone we wrześniu. Prosimy, aby o tej intencji pamiętać w codziennych modlitwach, posługując się także formułą modlitwy pozostawionej w rodzinach podczas kolędy.

 

Polecamy Waszej uwadze prasę katolicką, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego”.