Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.


Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dlatego przed każdą Mszą Świętą modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Centralne uroczystości ku czci Bożego Miłosierdzia trwają w Krakowie – Łagiewnikach.

 

Odpust parafialny w Barwałdzie Górnym. Suma odpustowa o godz. 11.30.

 

Dziś rozpoczyna się także 78. Tydzień Miłosierdzia.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– w poniedziałek święto św. Marka, Ewangelisty,

– we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, przeniesiona z soboty, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym dniu podczas wieczornej Mszy Świętej modlić się będziemy w intencji o. Wojciecha naszego współbrata oraz duszpasterza naszej brodzkiej parafii.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy piękny miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będą codziennie o godz. 17.30, czyli przed Mszą Świętą. Zapraszamy serdecznie zarówno rodziców, starszych, jaki i młodzież oraz dzieci.

 

Od 1. do 8. maja przeżywać będziemy 14 Tydzień Biblijny.

 

Także w przyszłą niedzielę 1. maja w naszym kościele o godz. 10.00 będzie uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy, aby miejsce na tej Mszy Świętej pozostawić dla rodzin i gości dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte celebrowane w innych godzinach.

 

Spowiedź dzieci i rodzin przed I Komunią będzie w sobotę 30. kwietnia o godz. 9.00.

 

Msza Święta Rocznicy Komunii Świętej będzie 8. maja o godz. 10.00.

 

W przyszły poniedziałek 2-go maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Udekorujmy nasze domostwa tym wymownym i głębokim Symbolem naszej Ojczyzny. Chcemy być szanowani – szanujmy swoje narodowe symbole.

 

Katechezy przedmałżeńskie przy klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Zainteresowane osoby znajdą informacje na stronie internetowej Sanktuarium.

 

Dzisiaj po Mszach Świętych rodzina i przyjaciele zbierają ofiary do puszek na pomoc rodzinie Państwa Burdków, którym 26. marca w Lanckoronie pożar spalił cały dom i dobytek.

 

Polecamy Waszej uwadze prasę katolicką, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego”.

 

Ojcu Wojciechowi oraz wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, obfitych łask i opieki Matki Bożej.