3 Niedziela Wielkanocy – 1 maja 2022 r.


W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość I. Komunii Świętej. Podczas Mszy Św. o godz. 10.00 przyjęło po raz  pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej 24 (dwadzieścia czworo) dzieci. Życzymy tym dzieciom i ich rodzicom, aby przez całe życie czciły Pana Jezusa i kochały Go ponad wszystko, jak najczęściej przyjmując Go w Eucharystii. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za posprzątanie kościoła i terenów przykościelnych, za piękne dekoracje i pieniężny dar ołtarza przeznaczony na sedilia do naszego kościoła. Ojcu Tomaszowi, wikariuszowi i katechecie, dziękuję za całoroczny trud przygotowywania dzieci do sakramentu pokuty i sakramentu Eucharystii oraz rodzicom za zainteresowanie wychowywaniem dzieci w duchu katolickim i piękną współpracę.

 

Rozpoczynamy dzisiaj „14 Tydzień Biblijny”. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy także 6. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła w koszyczku są karteczki z tzw. siglami. Są to skróty nazw ksiąg Pisma Świętego z numerami rozdziałów i wersetów. Prosimy o zabranie ich do domu i przeczytanie wylosowanego fragmentu Pisma Świętego. Tak bardzo potrzeba nam, katolikom i Polakom, pogłębionej formacji osobistej oraz wychowywania nowych pokoleń poprzez znajomość i rozważanie Słowa Bożego.

 

Rozpoczęliśmy piękny miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są celebrowane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich kochających Matkę Bożą. Niech chwała Maryi brzmi w naszym codziennym życiu i w śpiewie Litanii Loretańskiej.

 

Jutro, 2. maja, obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

 

We wtorek 3. maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte w tym dniu będą celebrowane jak w każdą niedzielę.

 

Zmiana tajemnic różańcowych będzie 3 maja po Mszy Świętej o godz. 10.00.

 

W przyszłą niedzielę 8. maja podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci klasy 4-tej obchodzić będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci i rodziców będzie podczas Nabożeństw Majowych w czwartek, piątek i sobotę.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych
w piątek od godz. 8.30, natomiast od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na pomoc rodzinie z Lanckorony poszkodowanej w pożarze, rodzina i przyjaciele zebrali kwotę: 4.901 zł. Rodzina wyraża serdeczną wdzięczność wszystkim ofiarodawcom za pomoc i złożone ofiary.

 

Wszystkim maturzystom, którzy w tym tygodniu rozpoczynają egzaminy dojrzałości, życzymy darów Ducha Świętego, zdania jak najlepiej egzaminów, trwania zawsze mocno przy Bogu i Maryi oraz cieszenia się owocami swojej pracy i nauki.

 

Zachęcamy do lektury najbardziej poczytnego tygodnika w Polce, tj. “Gościa Niedzielnego”. Jest też nowy numer miesięcznika dla dzieci pt. “Staś”.

 

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.