Niedziela Uroczystość Trójcy Świętej – 26 maja 2024

Niedziela Uroczystość Trójcy Świętej – 26 maja 2024


  1. Serdecznie witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości. Przebywając na tym miejscu, omodlonym przez rzesze wiernych, życzymy doświadczenia Bożej obecności.
  2. Dzisiejszą Niedzielą Trójcy Najświętszej kończymy okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  3. W najbliższy czwartek, 30 maja przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną popularnie Bożym Ciałem. W ten dzień Msze Święte sprawowane będą o godz.: 8.00, wyjątkowo o godz. 9.30 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wyruszy tradycyjnie procesja do czterech ołtarzy: 1-szy przy kaplicy Pojmania, 2-gi przy kaplicy “Żydowina”, 3-ci przy kaplicy Pożegnania z Apostołami i 4-ty w grocie Matki Bożej z Lourdes. O przygotowanie i ozdobienie ołtarzy prosimy Parafian mieszkających w pobliżu wspomnianych kaplic oraz wszystkich chętnych parafian i sympatyków. Tradycyjnie, razem z nami modlić się będzie Miejska Kalwaryjska Orkiestra Dęta. Do udziału w procesji Bożego Ciała oraz w Oktawie czyli 8 dni po Uroczystości Najświętszego Ciała Krwi Chrystusa, prosimy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek, młodzież do niesienia feretronów oraz starszych do niesienia sztandarów i baldachimu oraz o nagłośnienie procesji. Prosimy, aby w procesjach brały udział także dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz dzieci klas czwartych, które przeżywały rocznicę Komunii Świętej.
  4. W uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1200.
  5. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30.
  6. W liturgii tego tygodnia przeżywamy :

– w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

– w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

– w piątek święto nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny;

– w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika;

  1. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń, jak również na stronie internetowej i Facebooku parafialnym. W tym momencie jest już zapisanych 43 osoby. Niezdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy!
  2. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego : artykuły “Cuda w czasach Internetu”. Zachęcamy do czytania!
  3. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej. Pod Twoją Obronę…