Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024


  1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocy.
  2. Przeżywamy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele odbywają się codziennie o godz. 17.30, czyli przed Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy.
  3. We wtorek 21 maja podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. bpa Damiana Muskusa. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować o.Tomaszowi za całoroczny trud przygotowywania młodzieży do przyjęcia ostatniego już spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Natomiast rodzicom dziękujemy za posprzątanie terenów przykościelnych, skoszenie trawników oraz udekorowanie kościoła na tę uroczystość.
  4. Msza o uzdrowienie na duszy i na ciele, będzie sprawowana w najbliższy piątek 24 maja o godz. 19.00.
  5. W liturgii tego tygodnia przeżywamy :
      – w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
      – w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
      – w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  1. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to  01.07-09.07.2025r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. W tym momencie jest już zapisanych 37 osób, niezdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy!
  2. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego – a w nim dziś o tym, dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan oraz o tym jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Zachęcamy do czytania!
  1. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej. Pod Twoją Obronę…