Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 30 maja 2024

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 30 maja 2024


  1. Serdecznie witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości w dniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa .
  2. Dziś Msze Święte sprawowane będą o godz.:9.30 i godz. 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wyruszy tradycyjnie procesja do czterech ołtarzy: 1-szy przy kaplicy Pojmania, 2-gi przy kaplicy “Żydowina”, 3-ci przy kaplicy Pożegnania z Apostołami i 4-ty w grocie Matki Bożej z Lourdes. O przygotowanie i ozdobienie ołtarzy prosimy Parafian mieszkających w pobliżu wspomnianych kaplic oraz wszystkich chętnych parafian i sympatyków. Tradycyjnie, razem z nami modlić się będzie Miejska Kalwaryjska Orkiestra Dęta. Do udziału w procesji Bożego Ciała oraz w Oktawie czyli 8 dni po Uroczystości Najświętszego Ciała Krwi Chrystusa, prosimy dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszek, młodzież do niesienia feretronów oraz starszych do niesienia sztandarów i baldachimu oraz o nagłośnienie procesji. Prosimy, aby w procesjach brały udział także dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz dzieci klas czwartych, które przeżywały rocznicę Komunii Świętej.
  3. W dniu uroczystości Bożego Ciała w naszym kościele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1200.
  4. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30.
  5. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń, jak również na stronie internetowej i Facebooku parafialnym. W tym momencie już są zapisane 43 osoby. Niezdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy!
  6. Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brodach pragną serdecznie zaprosić na Festyn rodzinny, który odbędzie się 8 czerwca(sobota) na boisku sportowym – Brody Cedron. Start o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  7. Zmiana tajemnic różańcowych w najbliższą niedziele 2 czerwca o godz. 10.00