9 Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024

9 Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024


  1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich przybywających Pielgrzymów i Gości.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy Św. zapraszamy na Adoracje Pana Jezusa.
  3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 10.
  4. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała, a zatem osobom, które przygotowały i ozdobiły kaplice i ołtarze, osobom niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, lektorom i ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz niosącym poduszki, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym, kalwaryjskiej orkiestrze dętej, a także Wam, rodzice i opiekunowie, za zaangażowanie i świadectwo wiary. Dziękujemy także za nagłośnienie, a OSP za zapewnienie bezpieczeństwa na drogach podczas procesji.
  5. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesje eucharystyczne z racji Oktawy Bożego Ciała są sprawowane codziennie o godz. 17.30. Do udziału w Oktawie Bożego Ciała prosimy wszystkich wiernych. Zakończenie Oktawy i błogosławieństwo wianków w czwartek.
  6. W najbliższy piątek 7 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu będzie procesja eucharystyczna, podobnie jak przez Oktawę Bożego Ciała.
  7. Zapraszamy na 225. Pielgrzymkę Kalwaryjsko-Lanckorońską na Jasną Górę w dniach  6  – 13 lipca b.r. Szczegóły oraz numer kontaktowy znajdują się na plakacie w gablocie.
  8. W liturgii tego tygodnia przeżywamy :

  – w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangii i Towarzyszy ;

  – w środa św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

  – w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;

  – w sobotę wspomnienie          Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;

  1. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń, jak również na stronie internetowej i Facebooku parafialnym. W tym momencie są już zapisane 43 osoby. Niezdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy!
  2. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego artykuły pt. “Czy 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm ?”. Zachęcamy do czytania!
  3. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.