10 Niedziela Zwykła – 9 czerwca 2024

10 Niedziela Zwykła – 9 czerwca 2024


 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich przybywających Pielgrzymów i Gości.
 2. Dziś druga niedziela miesiąca taca inwestycyjna jest przeznaczona na remonty wokół kościoła i naszej rezydencji. Za wszelkie wsparcie wielkie Bóg zapłać !
 3. W czwartek 13. czerwca przeżywać będziemy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 będą Nieszpory i śpiewana Litania loretańska, a następnie Msza Święta
  i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie udamy się procesyjnie do groty Matki Bożej i zakończymy naszą modlitwę Apelem Jasnogórskim.
 4. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawowane codziennie o godz. 17.30.
 5. Odwiedziny chorych odbędą się w najbliższy piątek 14 czerwca : o. Wiktoryn od godz. 8.30, zaś o. Tomasz od godziny 13.00. Prosimy, by poinformować chorych i starszych z naszej parafii.
 6. W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, 4 naszych lektorów przyjęło posługę Ceremoniarza. Ceremoniarz to lektor, który pomaga przy organizowaniu i przygotowaniu ceremonii w czasie świąt oraz najważniejszych obchodów Kościelnych. Gratulujemy serdecznie i dziękujemy rodzicom za tę możliwość służenia wspólnocie parafialnej.
 7. Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza dziś o godz. 12.30 na Dróżki Pana Jezusa, w następną niedzielę (16.06) na Dróżki Matki Bożej, a za dwa tygodnie (23.06) na Dróżki za Zmarłych. Zachęcamy do licznego udziału w tych Kalwaryjskich Nabożeństwach.
 8. Zapraszamy na 225. Pielgrzymkę Kalwaryjsko-Lanckorońską na Jasną Górę w dniach
  6  – 13 lipca b.r. Szczegóły oraz numer kontaktowy znajdują się na plakacie w gablocie.
 9. W liturgii tego tygodnia przeżywamy :

– we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

– w środę wspomnienie bł. Anastazego Pankiewicza i Towarzyszy;

– w czwartek św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła;

– w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

– w sobotę wspomnienie bł. Jolanty, Księżnej Kaliskiej, zakonnicy

 1. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń, jak również na stronie internetowej i Facebooku parafialnym. W tym momencie są już zapisane 45 osoby. Pozostały jeszcze 3 wolne miejsca. Niezdecydowanych zachęcamy do zapisu. Zapraszamy!
 2. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego artykuły pt. ” O wyzwaniach polskiego katolicyzmu – mówi George Weigelk” . Dziś również Gość Niedzielny – Historia Kościoła : temat : “Czy św. Piotr cierpiał na reumatyzm i czy kościelne trybunały stosowały tortury ?” Zachęcamy do czytania!
 3. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom nadchodzącego tygodnia, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Kalwaryjskiej.