11 Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2024

11 Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2024


  1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybywających tutaj Pielgrzymów oraz Gości, i życzymy błogosławionego pobytu na tej, uświęconej modlitwami pielgrzymów, ziemi.
  2. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek 21 czerwca o godz. 8.00. Prosimy, aby wszyscy, którzy są świadomi tego, że dzięki łasce Bożej mogli zdobywać wiedzę i ją przekazywać, przyszli i podziękowali Panu Bogu, oraz poprosili o dobre i bezpieczne przeżycie wakacji.
  3. W parafii Lanckorona w najbliższą niedzielę 23 czerwca odpust ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  4. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawowane codziennie o godz. 17.30.
  5. Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza dziś na godz. 12.30 niedzielę (16.06) na Dróżki Matki Bożej, a za tydzień (23.06) na Dróżki za Zmarłych. Zachęcamy do licznego udziału w tych Kalwaryjskich Nabożeństwach.
  6. Zapraszamy na 225. Pielgrzymkę Kalwaryjsko-Lanckorońską na Jasną Górę w dniach  6  – 13 lipca b.r. Szczegóły oraz numer kontaktowy znajdują się na plakacie w gablocie.
  7. W liturgii tego tygodnia przeżywamy :

– w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

– w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

  1. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin to od -09.07.2025r. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń, jak również na stronie internetowej i Facebooku parafialnym. W tym momencie mamy już pełny stan osób. Jest dostępna lista rezerwowa, można się wpisywać na wypadek rezygnacji osób zapisanych. Pierwsze wpłaty zaliczek będą zbierane we wrześniu i w październiku.
  2. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gościa Niedzielnego artykuły pt. “O historii marszu dla Życia i Rodziny “, a także nowe wydanie dwumiesięcznika “Trwajcie w Miłości” Zachęcamy do czytania!
  3. Wszystkim Kochanym Tatom – z okazji ich Święta obchodzonego 23. czerwca, a także wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i Jubileusze składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, zdrowia, cierpliwości, wdzięczności dzieci oraz opieki Matki