Dni Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza

Dni Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza


W dniach od 16 do 18 lutego 2024 nasi ministranci oraz lektorzy młodsi uczestniczyli  w XV Zimowych Dniach Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza w Kalwarii Zebrzydowskiej. W spotkaniu uczestniczyło ponad 180 osób z 10 wspólnot ministranckich, posługujących przy bernardyńskich klasztorach. Do Sanktuarium Kalwaryjskiego przybyli chłopcy wraz ze swymi moderatorami z następujących wspólnot: Alwerni, Brodów, Dukli, Kalwarii Zebrzydowskiej, Leżajska, Huciska i Malenisk (k. Leżajska), Łęczycy, Radecznicy, Rzeszowa oraz Warszawy. Organizatorami wydarzenia byli moderatorzy prowincjalni: o. Terencjan Krawiec i o. Filip Czub. Pomocą w przeprowadzeniu rozgrywek służył im o. Klaudiusz Baran, który do lipca zeszłego roku był Moderatorem Prowincjalnym LSO.
Opiekunem naszych ministrantów był o.Wiktoryn Krysa. W piątkowe popołudnie Dni Wspólnoty rozpoczęły się od spotkania organizacyjnego, w czasie którego wylosowano grupy, w ramach których odbywać się miały w kolejnym dniu rozgrywki sportowe. Wieczornym dopełnieniem dnia był czas na duchową odnowę. W trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice młodzi chłopcy przystąpili do sakramentalnej spowiedzi, a następnie wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W sobotę przed południem odbywał się turniej  piłki nożnej halowej i tenisa stołowego w trzech kategoriach wiekowych: ministrant, lektor młodszy i lektor starszy.
Nasi ministranci, podobnie jak w zeszłym roku, zajęli I miejsce w piłce nożnej i obronili tytuł mistrzowski w swojej grupie wiekowej. Kapitanem drużyny był Szymon Opaliński, natomiast tytuł najlepszego strzelca (napastnika) otrzymał Michał Wąsik. Chłopcy otrzymali także puchar w tenisie stołowym. W niedzielę Liturgiczna Służba Ołtarza rozpoczęła dzień od porannej Mszy św., której przewodniczył Ojciec Prowincjał Egidiusz Włodarczyk.  Asysta złożona z ponad 160 ministrantów szczelnie wypełniła prezbiterium bazyliki.
Gratulujemy zwycięzcom ich zasłużonego tytułu i nagrody! Cieszymy się, że ponownie chłopcy z Brodów obronili swój mistrzowski tytuł. Dziękujemy rodzicom za okazane organizatorom zaufanie i pomoc w przygotowaniu tego spotkania.