2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024

2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024


 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Ad gentes (Do narodów) czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy w naszej modlitwie o misjonarzach, którzy oddają swoje życie innym, żyjąc na obczyźnie. Dziś po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na cele misyjne. Bóg zapłać!
 2.  Trwa czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, zaś dla dłużej pracujących i młodzieży o godz.  20.00;

–  Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

–  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30,  po których o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Św. bez kazania dla osób,  uczestniczących w Gorzkich Żalach.

  1. W każdy piątek Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy zaczynającej się od słów: “Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Teksty tej modlitwy są wyłożone na ołtarzach bocznych.
  2. Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu o godz. 6.30 w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” także o godz. 6.30 sprawowane będą Msze Święte z kazaniem pasyjnym oraz śpiewane “Gorzkie Żale”.
  3. W zeszyły weekend nasi ministranci i lektorzy uczestniczyli w Dniach Wspólnoty LSO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Gratulujemy sukcesów! Dziękujemy rodzicom za możliwość udziału i służbę przy ołtarzu Pańskim.
  4. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową szlakiem życia św. Jana
   z Dukli. Wyjazd odbędzie się 18 Maja (sobota) 2024r. Zapisy i szczegóły wyjazdu oraz koszty będą dostępne w kancelarii parafialnej.
  5. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki samolotowo-autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin byłyby na przełomie czerwca i lipca. Prosimy o informacje, kto były chętny, dlatego że od tego zależy czy jesteśmy w stanie uzbierać 40 lub więcej osób.
  6. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na wspólną modlitwę różańcową, tradycyjnie w pierwsza sobotę miesiąca marca. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gość Niedzielnego – Temat :
   O roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. Od 29 lutego dostępne kolejne wydanie specjalne Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła – Temat :  Celibat. Warto poszerzać swoją wiedzę i horyzonty.  Zachęcamy do czytania!
  8. Dziś z racji imienin O. Wiktorynowi, proboszczowi i wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia – składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.