3 Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

3 Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024


 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszach Świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Trwa czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, zaś dla dłużej pracujących i młodzieży o godz.  20.00;

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30, po których o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Św. bez kazania dla  osób, uczestniczących w Gorzkich Żalach.

 1. Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu o godz. 6.30 w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” także o godz. 6.30 sprawowane będą Msze Święte z kazaniem pasyjnym oraz śpiewane “Gorzkie Żale”.
 2. W tym tygodniu obchodzimy :
  – w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza;
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od 10 marca. Poprowadzi je o. Juliusz Chłanda, obecnie proboszcz w Hrubieszowie. Zachęcamy do udziału i czynnego włączenia się w proces przemiany oraz nawrócenia. Szczegółowy plan jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
 5. Na obocznym ołtarzy znajdują się baranki wielkanocne w cenie 10 zł.- środki będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.
 6. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową szlakiem życia św. Jana z Dukli. Wyjazd odbędzie się 18 Maja (sobota) 2024r. Zapisy i szczegóły wyjazdu oraz koszty będą dostępne w kancelarii parafialnej.
 7. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin byłyby od 30.06-08.07.2025r. Prosimy o informacje, kto były chętny, dlatego że od tego zależy czy jesteśmy w stanie uzbierać 44 lub więcej osób. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. Zachęcamy do udziału !
 8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gość Niedzielnego – Temat : Dobra spowiedź. O tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życiu Kościoła. Od 29 lutego dostępne kolejne wydanie specjalne Gościa Niedzielnego – Historia Kościoła – Temat :  Celibat. Warto poszerzać swoją wiedzę i horyzonty.  Zachęcamy do czytania!
 9. Wszystkim kobietą z racji przydającego w piątek 8 marca ich święta i Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia – składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.
 10. Ogłoszenie ! Sołtys wsi, przypomina, że w dniach od 1 – 16 marca 2024r. jest przyjmowana I rata podatku oraz opłata za odpady komunalne w miejscach zwyczajowo przyjętych – szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń. Sołtys – Piotr Żabecki.