1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024


  1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, zaś dla dłużej pracujących i młodzieży o godz. 20.00;

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o    godz. 14.30, po których o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Św. bez kazania dla osób, uczestniczących w Gorzkich Żalach. Kazania  pasyjne głosić    będzie o. Leonard Hryniewski z Klasztoru kalwaryjskiego.

  1. W każdy piątek Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy zaczynającej się od słów: “Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”. Teksty tej modlitwy są wyłożone na ołtarzach bocznych.
  2. Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu o godz. 6.30 w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” także o godz. 6.30 sprawowane będą Msze Święte z kazaniem pasyjnym oraz śpiewane “Gorzkie Żale”.
  3. W tym tygodniu obchodzimy :
    – w czwartek Święto Katedry św. Piotra, Apostoła;
  4. Od 16 lutego ( piątku) trwają Dni Wspólnoty LSO w Kalwarii Zebrzydowskiej licznie zebranych z naszych bernardyńskich klasztorów i parafii, w których uczestniczą nasi ministranci i lektorzy wraz z ojcem Wiktorynem. Potrwają one do dzisiejszej niedzieli.
  5. W przyszłą niedzielę 25. lutego podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, z racji imienin, modlić się będziemy w intencji O. Wiktoryna, proboszcza i przełożonego naszej wspólnoty w Brodach. O. Wiktorynowi, wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia – składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.