6 Niedziela Zwykła – 13 lutego 2022 r.


W poniedziałek obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy, oraz wspominamy św. Walentego – patrona zakochanych. Prawdziwie zakochani, a wierzący, powinni w tym dniu uczcić swojego patrona i pomodlić się wspólnie, także podczas Mszy Świętej, o czyste i mądre przeżywanie zakochania.

 

W najbliższym tygodniu rozpoczynamy, zapowiedzianą w ubiegłym roku, renowację tabernakulum. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. Wszystko, co czynimy w tym kościele, przecież z Waszych ofiar, pozostanie dla Was i przyszłych pokoleń, mimo zmieniającej się kadry duszpasterzy. Dziękujemy Wam za serdeczne i wyrozumiałe uczestniczenie we wszystkich wspólnych przedsięwzięciach i pracach.

 

Nasza parafia wraz z Panem Marianem Fujakiem organizuje 14-dniową autokarową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy: Fatimy, La Salette, Lourdes, Montserrat, Santiago de Compostela w dniach od 25. czerwca do 8. lipca b.r. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca lutego. Szczegółowy program i koszty znajdują się w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce “Aktualności”.

 

Zachęcamy do nabycia i lektury “Gościa Niedzielnego”.

 

Wszystkim prawdziwie zakochanym, z racji wspomnienia świętego Walentego, a także Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, mocnej wiary, nadziei i miłości oraz opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.

 

W minionym tygodniu odeszły do Pana śp.: Zofia Knapek i Maria Radoń. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…