6 Niedziela Wielkanocy – 9.05.2021 r.


Od poniedziałku do środy trwają tzw. Dni Krzyżowe czyli kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przychodźmy liczniej na te nabożeństwa o godz. 17.30, aby modlić się o dobre urodzaje oraz o uchronienie nas od klęsk żywiołowych.

 

W czwartek 13. maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 17.00 Nieszpory i Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie prowadzić będzie o. Samuel Węgrzyn z naszego klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ofiary zbierane podczas nabożeństw będą przeznaczone na renowację tabernakulum w naszym kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 

W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in. 14. maja święto św. Macieja, Apostoła. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy szczególnie młodzież i dzieci do licznego udziału.

 

Przypominamy wszystkim wiernym, że przykazania kościelne zobowiązują nas do przyjęcia sakramentalnej Komunii Świętej w okresie wielkanocnym oraz do tego, aby przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi świętej.

 

Informujemy, że w przyszłą niedzielę 16. maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Msza Święta odpustowa o godz. 12.00 będzie celebrowana w kościele Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

Przed grotą Matki Bożej z Lourdes przy naszym kościele trwają prace renowacyjne i konserwatorskie kamiennej gwiazdy – symbolu Matki Bożej nazywanej “Gwiazdą zaranną” lub też “Gwiazdą morza”.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.