Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021 r.


Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji celebrowana będzie odpustowa Msza Święta w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 12.00, po której tradycyjnie wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła Wniebowzięcia Matki Bożej. Uroczystościom przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi o. dr Salezy Nowak wykładowca filozofii w naszym WSD oraz wikary kalwaryjskiego Sanktuarium. W modlitwach tradycyjnie towarzyszyć nam będzie Kalwaryjska Orkiestra Dęta. Z racji uroczystości odpustowych nie będzie dzisiaj Mszy Świętej w naszym kościele o godz. 12.00.

 

Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 17.30.

 

Ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku odbędzie się na naszym cmentarzu parafialnym w niedzielę 30 maja na godz. 16.30, gdzie Matce Bożej polecać będziemy także naszych zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

 

W najbliższą środę 19. maja będziemy przeżywać w naszej wspólnocie zakonnej i  parafialnej wizytację w imieniu naszego Ministra Prowincjalnego. Zapraszamy wiernych i grupy duszpasterskie na Mszę Świętą o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Definitor naszej bernardyńskiej Prowincji zakonnej Ojciec Herbert Nesterenko.

 

Wszystkich młodych, poszukujących drogi swojego życia zapraszamy do naszej bernardyńskiej Prowincji; przyjmujemy kandydatów na ojców i braci zakonnych, którzy, na wzór św. Franciszka z Asyżu, pragną realizować drogę swojego życia – więcej informacji można uzyskać w kancelarii parafialnej.

 

W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna, która wyniosła 2.903 zł. Niech Boże błogosławieństwo i obfite łaski będą dla Was nagrodą za życzliwość. Projekt ławek jest zatwierdzony. Ufamy, że z początkiem czerwca firma rozpocznie konstruowanie ławek.

 

Przed grotą Matki Bożej z Lourdes przy naszym kościele trwają prace renowacyjne i konserwatorskie kamiennej gwiazdy – symbolu Matki Bożej nazywanej “Gwiazdą zaranną” lub też “Gwiazdą morza”.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.