5 Niedziela Wielkanocy – 2.05.2021 r.


Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00.

 

Jutro 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

 

Rozpoczął się miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30, czyli przed Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy.

 

Zwyczajem ubiegłych lat zachęcamy do wspólnego śpiewania Litanii loretańskiej przy przydrożnych figurach i kapliczkach.

 

Dzisiaj, 2-go maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Godło, flaga i hymn są symbolami naszego państwa, do których należy odnosić się z należną czcią i szacunkiem.

 

W sobotę 8. maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

 

W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Także w pierwszy piątek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą uwielbienia i przebłagania, podobnie jak to miało miejsce podczas rekolekcji wielkopostnych.

 

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 4 maja o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

Bardzo dziękujemy panu Burmistrzowi Augustynowi Ormantemu za życzliwość oraz zainteresowanie poprawą jakości naszej drogi dojazdowej do kościoła. Za darmową realizację projektu dziękujemy firmie pana Rafała Zielonki “Raf-kop” z Grzechyni oraz firmie pana Bronisława Meraka z Barwałdu Średniego.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.