4 Niedziela Wielkanocy – 25.04.2021 r.


Dzisiejsza niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się o powołania także z naszej parafii oraz o odwagę dla młodych ludzi, aby pozytywnie odpowiedzieli Jezusowi doświadczając Jego zaproszenia do pójścia za Nim i służenia w Jego Kościele.

 

W najbliższą sobotę rozpoczynamy piękny miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będą codziennie o godz. 17.30, czyli przed Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy zarówno starszych, jak i młodzież, i dzieci. Jest to także pierwsza sobota miesiąca, w której czcimy Niepokalane Serce Maryi. Zachęcamy do wynagradzana za grzechy popełnione przeciwko Osobie Matki Najświętszej.

 

Zwyczajem ubiegłych lat zachęcamy do wspólnego śpiewania litanii loretańskiej przy przydrożnych figurach lub kapliczkach.

 

W przyszłą niedzielę 2-go maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Udekorujmy nasze domy tym wymownym i głębokim symbolem naszej Ojczyzny. Godło, flaga i hymn są symbolami naszego państwa, do których należy odnosić się z należną czcią i szacunkiem.

 

Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

Nauki przedmałżeńskie rozpoczynają się w niedzielę 2. maja w klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy przy furcie klasztornej.

 

W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na przeszczep komórek macierzystych 12-letniego Mateusza Głowni rodzina zebrała 2.163 zł i bardzo dziękuje za okazaną pomoc i życzliwość.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer “Małego Gościa Niedzielnego”, a także bardzo polubianego przez dzieci czasopisma “Staś”.