3 Niedziela Wielkanocy – 18.04.2021 r.


Przeżywamy dzisiaj w Polsce Niedzielę Biblijną i V Narodowe Czytanie Pisma Świętego, rozpoczynając 13. Tydzień Biblijny. Po Mszy Świętej z przygotowanego koszyczka – po krótkiej osobistej modlitwie – weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii według św. Marka i Księgi Mądrości. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinnie Pismo święte i każdy, w najgłębszym skupieniu, niech odczyta i rozważy otrzymany dzisiaj tekst. Tak bardzo potrzeba nam, katolikom i Polakom, pogłębionej formacji osobistej oraz wychowywania nowych pokoleń poprzez znajomość i rozważanie Słowa Bożego. Koszyczek z kartkami będzie wystawiony przez cały tydzień.

 

Wczoraj 8. naszych ministrantów otrzymało w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej  błogosławieństwo lektorów. Gratulując im sukcesu, życzymy radosnej i gorliwej posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Przy tej okazji pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom i opiekunom za otwartość i życzliwość, oraz za to, że Wasze dzieci, także w tych dziwnych czasach, są w kościele i służą przy ołtarzu.

 

W najbliższy piątek 23. kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna, która wyniosła 2.831 zł. Przygotowany już jest projekt ławki i jesteśmy po kolejnym spotkaniu z wykonawcą. Składamy serdeczne podziękowanie życząc wszystkim darczyńcom obfitości Bożych łask i błogosławieństwa.

 

Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na przeszczep komórek macierzystych dla 12-letniego Mateusza Głowni, zmagającego się z mutyzmem, autyzmem i upośledzeniem umysłowym. Całość leczenia będzie kosztować 70 tys. zł. Rodzina Mateusza za okazaną pomoc składa serdeczne podziękowanie.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.