2 Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021 r.


Dzisiaj świętujemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, dlatego przed każdą Mszą Świętą modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum, można na terenie Polski przez cały rok zyskiwać odpust zupełny. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

 

W ubiegłym roku przeżyliśmy nawiedzenie obrazu “Jezu ufam Tobie” w rodzinach naszej parafii, a w tym roku rekolekcje o tej tematyce. Wydarzenia te przygotowały nas duchowo do tego, abyśmy wspólnie modlili się koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek, w ramach adoracji przez Mszą Świętą.

 

Dziś rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. Po zakończeniu Mszy Świętej będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Zmiana tajemnic różańcowych będzie dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00.

 

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 13. kwietnia o godz.19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

Polecamy Waszej uwadze prasę katolicką, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego”.

 

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z  Bogiem przeżytego tygodnia.