Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4.04.2021 r.


Z głęboką wiarą powtarzamy dzisiaj: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech paschalna radość sprawi, że staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Pana każdego dnia. Zanieśmy tę radość w świat, w naszą codzienność, aby dotarła do każdego ludzkiego serca. Nie lękajmy się, gdy losy życia układają się na znak krzyża. Ufajmy Jezusowi. On z krzyża wyprowadził zwycięstwo.

 

Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Ofiary zbierane jutro podczas Mszy Świętych będą przeznaczone na UPJPII.

 

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Bożego Miłosierdzia, do którego przygotowujemy się przez codzienną nowennę odmawianą o godz. 17.30 przed Mszą Świętą wieczorną.

 

Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 15 minut przed każdą Mszą Świętą, modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Serdecznie dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie i Sympatycy, za Wasze duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych poprzez udział
w rekolekcjach wielkopostnych oraz przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania. Dziękujemy za Waszą obecność na obchodach Triduum Paschalnego i na adoracji przy Grobie Pańskim.

 

Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy wobec osób, które poprzez swoje zaangażowanie przyczyniły się do przygotowania i przebiegu uroczystości. Dziękujemy:

– Osobom, które brały czynny udział w liturgii;

– Różom Żywego Różańca za ufundowanie kwiatów do kościoła;

– Bratu Klawerowi i rodzinie z Zarzyc, która przygotowała Grób Pański;

– Paniom i bratu Klawerowi za sprzątanie świątyni;

– Ojcu Kamilowi za spowiedź i celebrowanie liturgii, a Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie liturgii i dyżury podczas adoracji;

– Wszystkim tym, którzy swoją modlitwą wspomagali w tych dniach naszą wspólnotę parafialną.

 

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Polecamy Waszej uwadze prasę katolicką, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego”.