6 Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020


Od poniedziałku do środy trwają tzw. Dni Krzyżowe, podczas których modlić się będziemy o urodzaje i za kraje głodujące.

W poniedziałek 18 maja przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną o godz. 18.00.

Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji celebrowana będzie odpustowa Msza Św. w kościele Wniebowstąpienia o godz. 12.00, po której tradycyjnie przejdziemy w procesji eucharystycznej do kościoła Wniebowzięcia Matki Bożej. Prosimy o zorganizowanie się i udział w procesji zarówno dorosłych jak, i dzieci. Uroczystościom przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi kustosz Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej o. dr Konrad Cholewa. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej w naszym kościele o godz. 12.00.

Przypominamy wszystkim wiernym, że przykazania kościelne zobowiązują nas do przyjęcia sakramentalnej Komunii Świętej w okresie wielkanocnym oraz, aby przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi świętej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitewnie i materialnie.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny czy Jubileusze składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, zdrowia i opieki Matki Bożej. Wszystkim, którzy modlą się z nami przez internet i Waszym rodzinom życzymy mocnej wiary i zaufania Jezusowi we wszystkich sprawach.