5 Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020


W liturgii tego tygodnia przeżywamy m.in.:

– 14. maja święto św. Macieja, Apostoła;

– 16. maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.

W środę 13. maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. O godz. 17.00 Nieszpory i Litania loretańska, a następnie Msza Święta i modlitwa różańcowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Tegoroczne Nabożeństwa Fatimskie prowadzić będzie o. dr Anicet Gruszczyński z naszego WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 17.30.

Przypominamy wszystkim wiernym, że przykazania kościelne zobowiązują nas do przyjęcia sakramentalnej Komunii Świętej w okresie wielkanocnym oraz, aby przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi świętej.

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii. Nasz Abp Marek Jędraszewski prosi nas, abyśmy odpowiedzieli na apel Papieża Franciszka i podjęli w najbliższy czwartek post w tej intencji.

Już dzisiaj informujemy, że 24. maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Msza Święta o godz. 12.00 będzie sprawowana w kościele Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas modlitewnie i materialnie.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim, którzy modlą się z nami przez internet i Waszym rodzinom życzymy mocnej wiary i zaufania Jezusowi we wszystkich sprawach.