5 Niedziela Zwykła – 9.02.2020


Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 uroczyście rozpoczniemy peregrynację obrazu Pana Jezusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie”. Peregrynacja oznacza pielgrzymowanie, a zatem w pielgrzymce wizerunku Pana Jezusa miłosiernego, Pielgrzymem właściwym jest sam Pan Jezus pełen miłosierdzia, który pragnie pozostać w naszych domach, rodzinach i w nas samych. Przyjmujmy Go z wdzięcznością, prosząc o przebaczenie swoich grzechów i przebaczając sobie nawzajem przewinienia w rodzinach i w sąsiedztwie. Przebaczenie bowiem jest pierwszym owocem prawdziwego przyjęcia Pana Jezusa w łagiewnickim Obrazie.

We wtorek, 11 lutego, obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych i starszych do wspólnej modlitwy w naszym kościele. O godz. 16.30 będzie możliwość spowiedzi, następnie o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych zakończona wspólną adoracją oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszy Sakramentem. Prosimy rodziny i opiekunów o umożliwienie chorym i starszym uczestnictwa we wspólnej modlitwie.

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 11. lutego po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

14. lutego obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W tym dniu czcimy także św. Walentego – patrona zakochanych. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 17.00, a następnie do naszego brodzkiego klasztoru na, trwający półtorej godziny, film pt. “Bohaterowie”.

Parafia w Zakrzowie organizuje i zaprasza na 9-dniową pielgrzymkę do Włoch ze św. o. Pio i ks. Dolindo w dniach 9 – 17 marca. Szczegóły u księdza proboszcza lub w kancelarii parafialnej w Zakrzowie.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego” i “Źródła”.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.