4 Niedziela Zwykła – 2.02.2020


1.W dzisiejszą niedzielę po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Obchodzimy dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic przed każdą Mszą Świętą. W dniu 2. lutego z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry zakonne i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

4. Jutro, z racji wspomnienia św. Błażeja, po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa gardeł poświęconymi świecami i błogosławić będziemy jabłka; natomiast w środę, poświęcać będziemy chleb, wodę i sól ku czci św. Agaty.

5. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Z racji ferii zimowych i wyjazdu z młodzieżą franciszkańską, nie będzie odwiedzin chorych, których nawiedza o. Fabian.

6. W piątek od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest na plakatach.

7. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 uroczyście rozpoczniemy peregrynację obrazu Pana Jezusa Miłosiernego “Jezu, ufam Tobie”. Peregrynacja oznacza pielgrzymowanie, a zatem w pielgrzymce wizerunku Pana Jezusa miłosiernego, Pielgrzymem właściwym jest sam nasz Zbawiciel pełen miłosierdzia, który pragnie pozostać w naszych domach, rodzinach i w nas samych. Przyjmujmy Go z wdzięcznością, prosząc o przebaczenie swoich grzechów i przebaczając sobie nawzajem przewinienia w rodzinach i w sąsiedztwie. Taki jest właśnie pierwszy owoc prawdziwego przyjęcia Obrazu.

9. W przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca, będzie taca inwestycyjna. Złożone ofiary będą przeznaczone na nowe, dostawiane ławki w naszym kościele.

10. Współbracia z duszpasterstwa powołaniowo – rekolekcyjnego zapraszają na weekendowe dni skupienia o rozeznanie powołania. Skierowane są one do młodzieży męskiej od 14 roku życia. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach od 7 do 9 lutego przy kalwaryjskim klasztorze. Zapisy i wszelkie informacje umieszczone są na stronie internetowej naszej bernardyńskiej Prowincji.

11. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego” i “Źródła”.

12. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wszystkim przebywającym na urlopach życzymy miłego wypoczynku.

13. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.