3 Niedziela Zwykła – 26.01.2020


1. Z postanowienia Ojca Świętego Franciszka przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, której zadaniem jest promowanie czytania i rozważania słów Pisma Świętego. “Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Te słowa św. Hieronima niech nas mobilizują do czytania Pisma Świętego.

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 modli się z nami chór mieszany z Kalwarii Zebrzydowskiej “Soli Deo”. Dziękujemy, że już tradycyjnie, co roku, kolęduje w naszej świątyni.

3. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy w poprzednią niedzielę nabyli “Poradnik. Ratujmy dzieci. Ratujmy przyszłość” oraz książkę “Gender – ideologia państwowa Rzeczypospolitej”. Dziś jeszcze można nabyć te książki przy wyjściu z kościoła.

4. Serdecznie zapraszamy na Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj 26 stycznia o godz. 15.30. Po Przeglądzie będziemy wspólnie śpiewać kolędy.

5. W przyszłą niedzielę 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy przynieść z sobą gromnice, które pobłogosławimy na rozpoczęcie Mszy Świętych.

6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego” i “Źródła”.

8. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.