2 Niedziela Zwykła – 19.01.2020


1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy “Niedzielę Odpowiedzialności” pod hasłem: “Rodzina i Kościół siłą tego Narodu”. Włączamy się w ten sposób w cykl kazań o rodzinie głoszonych już w wielu parafiach naszego dekanatu. Słowo Boże głosi dzisiaj Ks. Marian Piwko, zmartwychwstaniec, znawca zagadnień społecznych oraz gorliwy duszpasterz małżeństw i rodzin.

2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje domy, aby przyjąć Boże błogosławieństwo. Dziękujemy Wam za okazaną serdeczność wyrażoną w rozmowach, otwartości, życzliwych uwagach oraz w poczęstunkach. Dziękujemy także za wszelkie ofiary, które złożyliście na cele naszej parafii i prowadzonego duszpasterstwa. Ofiary pomogły nam spłacić zaciągnięty dług na iluminację kościoła. Dziękujemy w imieniu naszym, jako duszpasterzy, oraz ministrantów. Niech Dobry Bóg obdarzy Was swymi łaskami, a także wynagrodzi Waszą otwartość i ofiarność.

3. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończymy w sobotę 25 stycznia w Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła.

4. Organizujemy w naszym kościele Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy wszystkich, którzy solo, w duecie lub zespołowo chcą zaśpiewać lub zagrać kolędy. Zachęcamy dzieci, młodzież i starszych, indywidualne i rodzinnie. Zapisy trwają do najbliższego piątku u naszego organisty Tomka i kancelarii parafialnej. Próba odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godz. 9.00. Przegląd, który nie jest konkursem, odbędzie się w naszym kościele, w przyszłą niedzielę 26 stycznia o godz. 15.30. Po Przeglądzie będziemy wspólnie śpiewać kolędy. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy piątek będziemy przeżywać w naszej wspólnocie zakonnej i  parafialnej wizytację naszego Ministra Prowincjalnego o. Teofila Czarniaka przed Kapitułą Prowincjalną w maju b.r. Zapraszamy wiernych i grupy duszpasterskie na Mszę Świętą o godz. 17.00, której przewodniczył będzie Ojciec Prowincjał.

6. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 21 stycznia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza “Gościa Niedzielnego” i “Źródła”.

8. We wtorek obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia: przede wszystkim Bożego błogosławieństwa, zdrowia, radości oraz zadowolenia z dzieci i z wnuków.

9. Jutro w poniedziałek 20 stycznia podczas Mszy Świętej o godz. 17.00, z racji imienin, modlić się będziemy w intencji O. Fabiana, wikariusza naszej parafii i katechety. O. Fabianowi oraz wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask i opieki Matki Bożej. Wszystkim tutaj obecnym i Waszym rodzinom życzymy dobrego, z Bogiem przeżytego tygodnia.