5 Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.


Dzisiaj przeżywamy już piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Za tydzień, Niedzielą Palmową, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 8.00 na moście na Cedronie będzie poświęcenie palm, a następnie procesja do kaplicy Bramy Wschodniej, gdzie będzie celebrowana Msza Święta.

 

Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świętej na dni tuż przed Świętami i jednocześnie prosimy, abyśmy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze Święta katolików, czyli czas od Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania, przeżywali w stanie łaski uświęcającej.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

 

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W naszym kościele w tym tygodniu odprawiane są:

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 oraz

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj po Mszy Św. o  godz. 12.00.

 

W Duchową Adopcję Dziecka Poczętego włączyło się z naszej parafii, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 29 osób. Bardzo dziękujemy za przykład wiary i podjęty trud modlitwy.

 

W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca, podczas wieczornej Eucharystii, modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.

 

W najbliższy piątek przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 8.30.

 

Odpowiadając na piękną inicjatywę wiernych naszej parafii, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła na Drogę Krzyżową na kalwaryjskich dróżkach w najbliższą sobotę 9 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przy kaplicy “U Piłata”. Zakończenie około 17.00.

 

Organizujemy wyjazd do Myślenic na Misterium Męki Pańskiej – spektakl opowiadający o najpiękniejszej miłości – Boga do człowieka. Wolnych miejsc mamy tylko 22. Bilety są bezpłatne, a ofiara dobrowolna składana jest po zakończeniu sztuki.  Wyjazd w przyszłą niedzielę 10. kwietnia o godz. 14.15 sprzed kaplicy “Pożegnanie z Apostołami”. Płacimy 15 zł za przejazd busem od razu przy zapisie w kancelarii parafialnej. Jest to Niedziela Palmowa, ale nie udało nam się zdobyć takiej ilości biletów na inne terminy.

 

Na bocznym ołtarzu znajdują się cukrowe baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone są na dzieła Caritas Archidiecezji krakowskiej.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.