4 Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.


Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej modlitwie “Adoracja bez granic”.

 

Trwa czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30,

– Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

– Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej z kazaniem pasyjnym o godz. 12.00.

 

Od dzisiejszej niedzieli Msze Święte wieczorne celebrowane są o godz. 18.00.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku adorować będziemy Najświętszy Sakrament – porządek adoracji umieszczony jest na plakacie. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą, a w piątek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską będą w piątek 8. kwietnia od godz. 8.30.

W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Maryi i wynagradzamy za grzechy raniące Jej Niepokalane Serce.

 

W ubiegłą niedzielę w zbiórce do puszek na operację 13-letniego Pawełka  wolontariusze Stowarzyszenia “Dobrosław” zebrali kwotę 1.100 zł. Bardzo dziękują wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

 

Dzisiaj gościmy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 roku. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

 

Na bocznym ołtarzu znajdują się baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone są na dzieła Caritas Archidiecezji krakowskiej.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.