3 Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.


W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Dlatego też, w tym dniu, w naszym kościele, podczas Mszy Świętej o godz. 17.00, modlić się będziemy w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji. Bardzo prosimy, abyśmy licznie przyszli w tym dniu na Mszę Świętą, podczas której będzie można także włączyć się w duchową adopcję dziecka poczętego. Do tej modlitwy adopcyjnej zachęcamy zwłaszcza młodzież bierzmowaną, narzeczonych, małżeństwa borykające się z trudnościami w poczęciu dziecka oraz każdego, kto chciałby przez 9 miesięcy, krótką, codzienną modlitwą opiekować się nienarodzonym dzieckiem. Prosimy zabrać kartki
z bocznego ołtarza, które w piątek złożymy po Komunii Świętej.

 

Trwa czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej z kazaniem pasyjnym o godz. 12.00.

 

W ubiegłą niedzielę zbierana była taca inwestycyjna, która wyniosła 3.752 zł. Składamy Wam serdeczne podziękowanie wspierane codzienną modlitwą w Waszej intencji.

 

Pamiętajmy, że z soboty na niedzielę przesuwamy zegarki o godzinę do przodu, a Msze Święte wieczorne od przyszłej niedzieli celebrować będziemy o godzinie 18.00.

 

Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższy wtorek 22. marca o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

 

Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” o godz. 6.30 sprawowane są Msze Święte z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale.

 

Dziękujemy serdecznie rodzinom naszej parafii, które przyjęły uchodźców z Ukrainy i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w niesienie pomocy ludziom doświadczającym dramatu wojny. Nasza parafia jest w stałym kontakcie z oddziałem Caritas w Zakrzowie. Ks. Grzegorz Wicher wicedyrektor Caritasu, opiekun ośrodka w Zakrzowie, w którym przebywa obecnie 72. Osoby, prosi o pomoc. Potrzebna jest szczególnie męska, damska i dziecięca bielizna osobista, skarpety, rajstopy, klapki, koszulki z długim i krótkim rękawem, artykuły higieniczne, pampersy. Jest tylko troje starszych mężczyzn, a pozostałe osoby to kobiety z dziećmi w wieku od 6. miesięcy do 17. roku życia.

 

Dzisiaj po Mszach Świętych wolontariusze Fundacji “Dobrosław” będą rozprowadzać książki, kolorowanki i inne materiały dla dzieci. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie 13-letniego Pawełka z zespołem Downa, który po operacji dłoni, wymaga kolejnej operacji kardiologiczno-neurologicznej.

 

W następną niedzielę gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 roku. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 30 zł. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

 

Na bocznym ołtarzu znajdują się baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone są na dzieła Caritas Archidiecezji krakowskiej.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.