2 Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.


Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Ad gentes (Do narodów) czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy w naszej modlitwie o misjonarzach, którzy oddają swoje życie innym, żyjąc na obczyźnie.

Trwa okres Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30,

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej z kazaniem pasyjnym o godz. 12.00.

 

Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post.

Zakończyliśmy renowację tabernakulum. Prace renowacyjne wykonał złotnik z trzydziestoletnim doświadczeniem – Pan Jan Toboła. Całość inwestycji to 7 tys. zł. Bardzo Wam dziękujemy za finansowe wsparcie tej inwestycji, a dobrodziejom z Leżajska za ofiarowane złoto na ten cel.

Na bocznym ołtarzu znajdują się baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary przeznaczone są na dzieła Caritas Archidiecezji krakowskiej.

Informujemy, że w tym roku, z racji Misji parafialnych, które będą głoszone we wrześniu, nie będzie rekolekcji wielkopostnych. 

Tradycyjnie w czwartki Wielkiego Postu w “Piwnicy” przy kaplicy “Domu Kajfasza” oraz w piątki, w kościele “Trzeciego Upadku” o godz. 6.30 sprawowane są Msze Święte z kazaniem pasyjnym i Gorzkie Żale.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask, zdrowia i opieki Matki Bożej.