5 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

5 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024


  1. Dzisiaj przeżywamy już piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Za tydzień, Niedzielą Palmową, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 8.00 przy kaplicy Pożegnania z Apostołami będzie poświęcenie palm, a następnie procesja do kościoła, gdzie będzie celebrowana Msza Święta. Serdecznie zapraszamy !
  2. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świętej na dni tuż przed Świętami. Prosimy także, abyśmy Święte Triduum Paschalne, czyli czas od Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Niedzieli Zmartwychwstania, przeżywali w stanie łaski uświęcającej.
  3. Trwa czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, o godz. 20.00 nie będzie Drogi Krzyżowej.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30, po  których o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Św. bez kazania dla osób, uczestniczących w Gorzkich Żalach. W Polsce za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  1. Z posługą sakramentalną przedświąteczną do chorych : o. Wiktoryn uda się w najbliższy piątek 22 marca od godz. 8.30, natomiast o. Tomasz nawiedzi chorych z Komunią Świętą również 22 marca piątek od godz. 13.00.
  2. Na bocznym ołtarzu znajdują się baranki wielkanocne w cenie 10 zł.- pozyskane z nich środki będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.
  3. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową szlakiem życia św. Jana z Dukli. Wyjazd odbędzie się 18 Maja (sobota) 2024r. Zapisy i szczegóły wyjazdu są dostępne w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki to 118zł od osoby. Zapraszamy !
  4. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin byłyby od 01.-08.07.2025r. Prosi o informację ile osób jest chętnych na wyjazd. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. Zachęcamy do udziału !
  5. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gość Niedzielnego – Temat: O co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. Jest już dostępna Książka o spowiedzi “Kamień z Serca”. Zachęcamy do czytania!
  6. Wszystkim uczestniczącym we Mszy Św. i waszym rodzinom życzymy z Bogiem przeżytego tygodnia. Polećmy się pod opiekę Matki Bożej – Pod Twoją obronę…