4 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024

4 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024


 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Serdecznie witamy ojca Juliusza Chłandę – ojca rekolekcjonistę z naszego klasztoru w Hrubieszowie, który będzie towarzyszył nam w duchowej odnowie. Msze Święte z nauką dla wszystkich są o godz. 7.00 oraz 18.00. W dni powszednie rekolekcji program wieczorny przedstawia się następująco:
  o godz. 17.30
  Droga krzyżowa, o godz. 18.00 Msza Święta. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży będą odbywać się w szkole w wedle podanego planu. W środę zakończenie rekolekcji. Ofiary zbierane podczas Mszy Świętych od poniedziałku do środy przeznaczone będą na prace remontowo-budowlane klasztoru w Hrubieszowie, jako nasza wdzięczność o. Juliuszowi za głoszone Słowo Boże. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program dostępny jest na stronie internetowej i w gablocie.
 3. Dziś druga niedziela miesiąca, taca inwestycyjna będzie przeznaczona na remonty wokół kościoła
  i rezydencji. Za wszelkie przejawy życzliwości, serca wielkie Bóg zapłać !
 4. W środę 13. marca obchodzimy 11. rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Jego osobie w naszych codziennych modlitwach.
 5. Dziś po Mszy św. o godz. 12 rozpoczniemy nowennę do św. Józefa, którą będziemy w tygodniu odmawiać po Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy !
 6. Trwa czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30, zaś dla dłużej pracujących i młodzieży o godz.  20.00;

Godzinki o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 7.40,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30, po których o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza Św. bez kazania dla osób, uczestniczących
w Gorzkich Żalach. W Polsce za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Na obocznym ołtarzu znajdują się baranki wielkanocne w cenie 10 zł.- pozyskane z nich środki będą przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.
 2. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową szlakiem życia św. Jana z Dukli. Wyjazd odbędzie się 18 Maja (sobota) 2024r. Zapisy i szczegóły wyjazdu są dostępne w kancelarii parafialnej.
  Koszt pielgrzymki to 118zł od osoby. Zapraszamy !
 3. Nasza parafia w przyszłym roku 2025 planuje zorganizowanie pielgrzymki autokarowej – 9-dniowej śladami św. Franciszka z Asyżu. Planowany termin byłyby od 01.-08.07.2025r. Prosi o informację ile osób jest chętnych na wyjazd. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszenie, jak również na stronie internetowej i facebooku parafialnym. Zachęcamy do udziału !
 4. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej : Nowy numer Gość Niedzielnego – Temat :
  Wyjątkowe kobiety, które wpłynęły na losy Kościoła, oraz o roli przewodniczącego Episkopatu Polski, sposób jego wyboru a także, w szkolę modlitwy – o rozproszeniach . W przyszłym tygodniu będzie dostępna Książka o spowiedzi “Kamień z Serca”. Zachęcamy do czytania!
 5. Wszystkim uczestniczącym we Mszy Św. i waszym rodziną życzymy z Bogiem przeżytego tygodnia.