34 Niedziela Zwykła – 20 listopada 2022 r.


Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Jezusowi Chrystusowi.

Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się promocja naszych ministrantów. 5. kandydatów otrzyma stopień ministranta choralisty. Wyrażamy wdzięczność rodzicom i opiekunom tych i innych dzieci, że znajdują czas na religijne wychowywanie swoich pociech i, roztropnie dysponując ich czasem, pozwalają im służyć przy ołtarzu.

Każdego roku 22. listopada czcimy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej i organistów. Z tej okazji, w dniu dzisiejszym, naszym organistom: Anicie i Tomkowi życzymy potrzebnych łask, dalszych sukcesów i Bożego błogosławieństwa.

Nabożeństwo Wypominkowe jest codziennie o godz. 16.30 połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Przed nami ostatni tydzień w roku liturgicznym. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W niedziele adwentowe o godz. 7.40 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W dni powszednie Roraty są o godz. 17.00. Od dziś można zaopatrzyć się w lampiony adwentowe, które znajdują się pod chórem. Do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach zachęcamy całe rodziny wraz z dziećmi i młodzieżą. Chciejmy w rodzinach przekazywać Boga.

Przy naszej parafii zawiązała się wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa. Najbliższe spotkanie odbędzie się 22. listopada o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy mężczyzn, którzy chcą się wspólnie modlić, dyskutować i formować.

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę 23. listopada o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Boże Słowo.

Dzisiejszą niedzielą kończą się wybory na kandydatów do rady parafialnej w naszej parafii. Wybory są anonimowe. Karty wyborcze są do zabrania po Mszach Świętych w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Prawo do głosowania ma każdy parafianin, który ukończył 18. rok życia. Karty uzupełnione prosimy wrzucać do skarbony lub składać w zakrystii.

Dziś po Mszach Świętych odbędzie się kiermasz ciast. Pozyskane fundusze będą pomocą w leczeniu 10 – miesięcznego Oliwiera Komana z Wadowic.  Z inicjatywą wyszły: Pani Anna Radwan i Pani Karolina Godula. U chłopca stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jest to choroba genetyczna. Chłopca czeka długie i drogie leczenie. Prosimy o włączenie się w tę inicjatywę.

Z witryny literackiej pod chórem polecamy czasopisma religijne oraz przydatne informatory dla rodziców. Polecamy kalendarze z Świętymi i błogosławionymi na 2023 r. w formacie A3 oraz  modlitewniki na czas adwentu.

Wszystkim parafianom i dobrodziejom, którzy wspierają nas modlitwą i ofiarami bardzo dziękujemy za życzliwość i pomoc. Nasza zakonna modlitwa za Was niech wyprasza potrzebne Wam łaski i Boże błogosławieństwo.