1 Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.


Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela o podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego, czyli objawienia się Boga w ludzkim ciele, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, ponieważ Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale na końcu czasów, jak to sam zapowiedział.

 

Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00.

 

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP śpiewamy w niedziele adwentowe o godz. 7.40.

 

We wtorek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki naszej Prowincji zakonnej.

 

W środę obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła.

 

W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 7.00 rano w naszym kościele są Roraty, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w Roratach, na które prosimy przynosić świece lub lampiony.

 

W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy religijnej. W pierwszy czwartek, podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. W najbliższy piątek nie będzie odwiedzin chorych. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w piątek 16. grudnia od godz. 8.30. W piątek od godz. 15.00 do północy w kościele III Upadku trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji umieszczony jest w gablocie. W sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą Świętą od godz. 16.30, a w pierwszy piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00.

 

W ubiegłą niedzielę w kweście na leczenie Oliwiera Komana z Wadowic zebrano kwotę 8.696 zł. Rodzina i wolontariusze składają wszystkich dobrodziejom serdeczne podziękowania.

 

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.