2 Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zamiarem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Na ten cel, po Mszach Świętych, zbierane będą ofiary do puszek.

Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.00.

We wtorek 6. grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,a 7. grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, patrona pszczelarzy. Wszystkim pszczelarzom, także naszemu wikariuszowi o. Tomaszowi,z racji ich święta, życzymy zdrowych pszczół i obfitości miodu oraz produktów pszczelich.

W czwartek 8. grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, o godz. 16.30 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy “Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP”. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do udziału we Mszy Świętej.

Także w tę wielką uroczystość 8. grudnia serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na GODZINĘ ŁASKI. Będziemy się wspólnie modlić, jak w ubiegłym roku, od godz. 12.00 do godz. 13.00. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8. grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili stan kapłański. Takie jest bowiem przesłanie i polecenie Maryi. Zachęcamy gorąco do wspólnej modlitwy w kościele, a kto nie może przyjść, zachęcamy do modlitwy w domu, w tym dniu i o tej godzinie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele jest codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

“Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP” śpiewamy w niedziele adwentowe o godz. 7.40.

W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 i w sobotę o 7.00  naszym kościele są Roraty. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach. Prosimy wszystkich do zabierania świec lub lampionów na Roraty.

Na bocznych ołtarzach znajdują się świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” i opłatki. Zebrane ofiary będą przekazane dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Powierzamy się wstawiennictwu Matki Najświętszej, która przewodzi nam w czasie Adwentu, byśmy byli zdolni otworzyć serca na Boże działanie. Pod Twoją obronę uciekamy się…